Naša „ruská zmrzlina“
Náš dovolenkový týždeň začíname tým, na čom „fičíme“ celé leto- zmrzlinou. Je to úplná rýchlovka, ale je vynikajúca. My ju milujeme, a Vy, ak ste priaznivci retro poláriek, budete ju milovať tiež. Príprava je rýchla a nepotrebujete veľa prísad, jediné, na čo treba dávať bacha, je neurobiť ju s „maslovou príchuťou“. To sa nám už tiež stalo, a zjedla sa aj tak . Tak ideme na to
INGREDIENCIE:
- 2-3 tortové opátky (závisí to od veľkosti formy, orežete si ich, ako potrebujete a akú hrúbku zmrzliny chcete)
- 3 šľahačkové smotany
- 1 kondenzované mlieko salko @tatramleko
POSTUP:
Šľahačkovú smotanu vyšľaháme do tuha a primiešame salko. Spolu prešľaháme, tu si dávame bacha, aby sa nám z toho neurobilo maslo. Radšej menej. Vhodnú nádobu
vyložíme oplátkou, vylejeme našu šľahačkovú zmes a prikryjeme ďalšou oplátkou. Dáme na minimálne 4 hodiny do mrazáku, nakrájame a vychutnávame.



